הר רמון – תצפית קרני רמון

מאת: בית ספר שדה הר הנגב
 תיאור מסלול: הר רמון – תצפית קרני רמון
 
ב1/2/2003 כל מדינת ישראל קיבלה בעצב רב את סיפור התרסקותה של מעבורת החלל קולומביה. על המעבורת היה אילן רמון- האסטרונאוט הישראלי הראשון בחלל.
אילן היה טייס מצטיין שאהב מאוד את נופי הנגב ואת נופי מכתש רמון. לאחר מותו בחרה משפחתו להנציח את זכרו באזור מצפה רמון.
צעד ראשון לכך היה תצפית חדשה על הנוף המיוחד של מכתש רמון שיש אומרים שהוא מזכיר את הירח.
לאחרונה נפתח מסלול מיוחד וחדש אל אתר ההנצחה לאילן רמון וחברי מעבורת הקולמביה.
 
תיאור דרך:
נצא ממצפה רמון לכיוון צפון כ-5 ק"מ עד שנגיע לצומת הרוחות.
בצומת הרוחות נפנה שמאלה לכיוון בורות לוץ, מרחק של כ-29 ק"מ עד לפניה להר רמון וקרני הרמון.
נפנה שמאלה לדרך עפר מסומנת באדום נסיעה של כ-2 עד למגרש החנייה.
 
תיאור מסלול:
ממגרש החנייה נלך על השביל האדום כ200 מטר עד פסגת הר הגבוה ביותר בנגב-הר רמון בגובה 1037. מהר רמון יתפרשו לנגד עינינו נופים מרשימים של כל הנגב, נראה אפילו את מרחבי סיני מצד אחד ואם הראות תהיה טובה אפילו את הרי אדום שבירדן בצד השני.
בפסגת ההר ישנו פיצול שבילים.
למי שמעוניין לצאת למסלול הקצר עד לתצפית לזכר אילן רמון וחזרה יפנה שמאלה בשביל השחור. מרחק של 700 מטר לכל כיוון משך ההליכה כרבע שעה לכל כיוון. בתצפית משתקף נופו המדהים והצבעוני של מכתש רמון.
למעוניינים לצאת למסלול הארוך והמעגלי אשר אורכו כ-3 ק"מ, כשעתיים הליכה, יפנו ימינה במסלול האדום ונעבור במספר אתרים.
נעבור ליד טומולי- מבנים גדולים ומרשימים שכנראה שימשו לקבורה עוד לפני 5,000 שנה. בין אותם מבנים מרשימים נוכל לראות את קו הK , קו מסתורי שקצת קשה לראות,אבל המדריכים יראו אותו למטיילים. קו זה משתרע לאורך כמעט 4 ק"מ ומשמעותו עדיין לא ברורה. נמשיך את עבר התצפית של קרני הרמון אל אתר ההנצחה הייחודי לאילן רמון ואנשי מעבורת החלל קולומביה. מתצפית זאת נוכל לראות את מכתש רמון- המכתש הגדול מסוגו בעולם. בעוד מכתשים מפורסמים אחרים בעולם נוצרו כתוצאה מפגיעה של מטאוריט או כלוע של הר געש המכתשים של הנגב נוצרו בתהליכי בלייה שלקחו מיליוני שנים, וכאמור מכתש רמון הוא הגדול והמרשים מכולם. בתוך מכתש רמון אנו נבחין בשבע גבעות שחורות ,גבעות אלו הם שרידים של הרי געש, במסגרת הנצחה כל גבעה מוקדשת לאחד מחברי הקולומביה שנהרג באסון. הגבעה המרשימה מכולם- הר ערוד מוקדשת לאילן רמון.
נחזור חזרה במסלול השחור.
הוספת תגובה ישנן 0 הערות

מזג אויר

הרשמה לניוזלטר

שם:

אימייל:

  • כללי